][~*~*~ DerDiGuzeL_FoRuM ~*~*~][
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ogrenmek Ogrètmek ve Dost kazanmak icin

HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log in  

xp çalışırken fdisk atmak. resiml

Go down 
AuthorMessage
SaNaL_BeLa
DerdiGuzeL arkadasi
DerdiGuzeL arkadasi
SaNaL_BeLa

Number of posts : 73
Registration date : 2006-03-07

xp çalışırken fdisk atmak. resiml Empty
PostSubject: xp çalışırken fdisk atmak. resiml   xp çalışırken fdisk atmak. resiml EmptyWed 22 Mar à 23:26

xp çalışırken diskimizi bölümlere ayıra bilecegimizi biliyorsunuz zaten ama bunu nasıl yapıyoruz . her hangi bir programa gerek olmadan disk bölümleri ile oyuncak gibi oynuyoruz tabi........
linux un partition menageri gibi xp ninde hdd ile oynıya bilen bir programı mevcut oda "compmgmt" komutu
başlat>çalıştır> ve aşağıdaki gibi komutu yazıyoruz
C:\WINDOWS\system32\compmgmt.msc

disk yönetimi bölümünden
xp çalışırken fdisk atmak. resiml 11tu

daha sonra önümüze bilgisayar yönetimi penceresi çıkıyor...

xp çalışırken fdisk atmak. resiml 26lz

bu pencerede işaretli bölümde disk bilgileri yer alıyor bende 80 gb bir hdd var ve görüldüğü gibi xp 9,77 gb sini kullanıyor ve diğer kısım ham olarak duruyor

xp çalışırken fdisk atmak. resiml 32aw

resimdeki gibi ayrılmamış alana sağ tıklıyoruz ve "yeni bölüm" seçeneğini işaretliyoruz

xp çalışırken fdisk atmak. resiml 40pi

işte karşınızda yeni bölüm sihirbazı

xp çalışırken fdisk atmak. resiml 55lf

ileri butonuna tıkladıktan sonra bölüm türünü seçmemiz lazım biz birincil bölüm olarak seçtik (daha sonra xp ile beraber başka bir microsoft os kullanmak istersek bu şekilde daha kolay olur hiçbir ayar istemez.bir diskte ms tabanlı 4 taneden fazla os kullanılamaz.)

xp çalışırken fdisk atmak. resiml 63og

şimdi bölümün boyutunu secelim ben 2 adet 20 gb 1 adet 26 gb olarak 4 e böldüm hdd yi

xp çalışırken fdisk atmak. resiml 79wt

sıra geldi sürücü harfini değiştirmeye xp kendisi otomatik olarak bu harfleri atıyor ama isterseniz siz değiştirebilirsiniz

xp çalışırken fdisk atmak. resiml 83aq

sona yaklaşırken diskimizi kullanabilmemiz için biçimlendiriyoruz ben bu diskte linux ve xp yi bir arada kullanacağım için fat32 sisteminde biçimlendiriyorum

xp çalışırken fdisk atmak. resiml 96kx

sona geldik...... bu işlemleri diğer parçalar içinde uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmaya gerek yok disklerimizi hemen kullanabiliriz

xp çalışırken fdisk atmak. resiml 107th

bilgisayar yönetimindede bu görülüyor..

xp çalışırken fdisk atmak. resiml 127jk

işte bitti şimdi artık sistem kurulu (c:\ ) partitiona dokunmadan diğer disklerimize fdisk yapabiliriz kolay gelsin....
Alıntı.
Back to top Go down

xp çalışırken fdisk atmak. resiml
Back to top 
Page 1 of 1