][~*~*~ DerDiGuzeL_FoRuM ~*~*~][
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ogrenmek Ogrètmek ve Dost kazanmak icin

HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log in  

kurtlar vadisi hayranlari..

Go down 
5 posters
AuthorMessage
DerdiGuzeL
Admin
Admin
DerdiGuzeL

Number of posts : 787
Registration date : 2006-01-06

kurtlar vadisi hayranlari.. Empty
PostSubject: kurtlar vadisi hayranlari..   kurtlar vadisi hayranlari.. EmptyTue 28 Mar à 14:09

Kendilerini 'Kurtlar Vadisi' karakterlerinin yerine koyan öğrenciler, kalem yerine bıçak taşıyor, üstelik kullanmaktan çekinmiyor. Aileler çocukları için endişe ediyor, yetkililer ise olayları şimdilik uzaktan izliyor

Veliler diken üstünde

1 - Kavgadan kaçarken kalbinden bıçaklandı

Gebze'de ilköğretim okulu 8. sınıf öğrencisi G.G. (15) teneffüste küfürleştiği İ.Ş.'yi (15) okulun dış kapısından kaçmak isterken bıçakladı. Kalbine isabet eden bıçak darbesiyle ağır yaralanan İ.Ş. yoğun bakıma alındı.
Darıca Zeki Gezer İlköğretim Okulu 8-E sınıfı öğrencisi İ.Ş. ile 8-D sınıfı öğrencisi G.G. arasında, teneffüste bahçede bulundukları sırada henüz belirlenemeyen bir nedenle tartışma yaşandı. Öğrenciler birbirlerine karşılıklı olarak küfretmeye başladı. Bu sırada G.G., yanında getirdiği bıçağı çıkararak İ.Ş.'nin üzerine yürüdü. İ.Ş.'nin kaçmaya başlamasıyla yaşanan kovalamaca okulun dış kapısına kadar sürdü. G.G., kapıyı açmak isteyen İ.Ş.'yi yakalayarak, bıçağı göğsüne sapladı. İ.Ş. kalbine isabet eden bıçak darbesiyle yere yığıldı.
Olayı gören öğrencilerin durumu bildirmesiyle gelen okul müdürü Kasım Demir ile müdür yardımcısı Hikmet Tahran yaralı öğrenciyi hemen Osmangazi Tıp Merkezi'ne kaldırdı. Burada ilk müdahalesi yapılan İ.Ş. Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Atar damarının kesilmesi nedeniyle aşırı kan kaybeden İ.Ş. ameliyata alındı. Yakınlarının 6 ünite kan verdiği Ş. yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor. G.G ise Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Anne Güler Ş, "Eğitim için gönderdiğim çocuğumun okulda bıçaklandığını öğreniyorum. Çok üzgünüm" dedi.

'Bilinçli değilmiş'

Okul yöneticileri ise görev süreleri içinde ilk kez böyle bir olayın meydana geldiğini belirterek, şunları söyledi: "Bu, sen döversin, ben döverim olayı. Sonra da birbirleriyle küfürleşmişler. Bize göre, bilinçli bir şey değil."
G.G., çıkarıldığı Gebze Adliyesi'nde tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

2 - Futbol kavgasında yine 'bıçak' konuştu

Yozgat'ta, ilköğretim öğrencisi Y.T. (11), okuldaki futbol karşılaşmasında gol yemesine neden olduğu gerekçesiyle arkadaşı M.P.'yi (11) bıçakladı.
Sorgun ilçesine bağlı Yağcılar Köyü Hayati Rençber İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencileri Y.T. ve M.P., maçta kavga etti. Kaleci Y.T., skor 4-0 olunca takım arkadaşı M.P.'ye "Hep senin yüzünden" diye bağırdı. M.P. de karşılık verince kavga çıktı. Y.T., cebinden çıkardığı bıçakla arkadaşını sol koltuk altından yaraladı.
Yere yığılan M.P., öğretmeni Tarık Yavacı tarafından Sorgun Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Ardından Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen M.P, tedavisinin ardından göğüs cerrahi servisine yatırıldı.

3 - Teneffüste arkadaşını 'kelebek'le yaraladı

Samsun'da da iki lise öğrencisi arasında çıkan kavgada bir öğrenci bıçaklandı. Zanlı öğrenci ise gözaltına alındıktan sonra ailesine teslim edildi. Yeni Samsun Lisesi son sınıf öğrencisi 17 yaşındaki E.P., aynı yaştaki sınıf arkadaşı Y.E.B. ile teneffüste bilinmeyen bir nedenle tartıştı. Küfürleşmenin ardından birbirleriyle yumruklaşan öğrencilerden Y.E.B. üzerinde taşıdığı kelebek tabir edilen bıçakla E.P.'yi sol bacağından yaraladı. Sınıf arkadaşları tarafından Sağlık Ocağı'na götürülen E.P., tedavisinin ardından Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi'ne getirildi. E.P., burada verdiği ifadesinde sınıf arkadaşıyla şakalaşırken yaralandığını belirterek Y.E.B.'den şikâyetçi olmadı. Polis tarafından gözaltına alınan liseli Y.E.B. ise ifadesinin ardından savcılık talimatıyla ailesine teslim edildi.

4 - Bıçaklanan komada bıçaklayan hapiste!

Levent'te önceki gün sınıf arkadaşı F.C.'yi kalbinden bıçaklayan C.B. dün tutuklandı. F.C. ise hastanede ölümle pençeleşiyor

Levent'teki Lütfi Banat İlköğretim Okulu'nda önceki gün sınıf arkadaşı F.C.'yi "kelebek" olarak tabir edilen bıçakla kalbinden bıçaklayan 8. sınıf öğrencisi C.B. (14) dün tutuklandı. Kararı duyunca ağlayan C.B.'nin cep telefonuna arkadaşlarını "Kurtlar Vadisi" filminin karakterleri Memati, Abdülhey, Güllü olarak kaydedildiği belirlendi. C.B.'nin kendisini de filmin başrol oyuncusu "Polat Alemdar"ın yerine koyduğu öğrenildi.

Diğer aile de şaşkın

Doğubeyazıd'tan göç eden ve Levent'te kapıcılık yapan bir ailenin çocuğu olan C.B., dün İstanbul Çocuk Mahkemesi'nde yaklaşık bir saat sorgulandı. B. ifadesinin ardından tutuklanması talebiyle İstanbul Adliyesi Nöbetçi 1. Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi.
Mahkeme koridorunda babasına sarılarak ağlayan C.B. hakkında tutuklama kararı verilince, kendisini polisler teselli etmeye çalıştı.
Baba Hasan B. oğlunu savunarak, "Kimseye zarar vermeyecek, mahallesinde ve okulunda sevilen bir çocuk. Şu ana kadar hiçbir kavgası yok. İlk kez böyle bir olayla karşılaştık. Umarım diğer çocuk bir an önce sağlığına kavuşur. Ona ve ailesine de çok üzülüyoruz" dedi. C.B. ifadesinde, bıçağı bilerek saplamadığını, arkadaşlarının kendisini ittiğini öne sürdü. Korkup bıçağı camdan attıktan sonra kaçarak eve gittiğini anlatan C.B. daha sonra babasıyla tekrar okula döndüğünü söyledi.
Ayrıca okulda geçen pazartesi günü yapılan aramada da dört bıçak bulunduğu öğrenildi.

Bıçak okula nasıl girdi?

Levent Lütfi Banat İlköğretim Okulu'nda bıçaklanan F.C. de henüz hayati tehlikeyi atlatamadı. Eşiyle birlikte oğlunun başından bir an ayrılmayan baba Ali C., dikkatli olması için oğlunu her sabah uyararak okula gönderdiğini söyledi. Oğlunun iki yıl sınıfta kaldığını, yaşça arkadaşlarından büyük olduğu için diğer öğrencilerle çok sohbet etmediğini dile getiren baba C. şöyle konuştu:
"Oğlum iki defa sınıfta kaldığı için C.B. 'tembel' diye dalga geçmiş. Oğlum da onu itmiş. Oğlum itince C.B. annesine küfretmiş. Oğlum da 'anneme küfretme, bana et' deyince aralarında münakaşa yaşanmış. Bu sırada C.B. çantasından çıkardığı bıçağı oğlumun kalbine saplamış."

'Arkadaşlar itti'

Hâkim karşısına çıkan C.B. ifadesinde, "Olay günü aynı sınıfta arkadaşım F.C., benim yüzüme yumruk vurmuştu. Ben de kendisini korkutmak için cebimdeki bıçağı çıkardım. Sınıfta bulunan arkadaşlar beni itince bıçak üzerine isabet etti" dedi.

5 - İlköğretim okulunda tecavüz iddiası

Milas'taki Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda iki erkek öğrenciye, sınıf ve okul arkadaşları tarafından tuvalette tecavüz edildiği iddiası ortalığı karıştırdı

Muğla'nın Milas ilçesindeki Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda iki erkek öğrenciye tecavüz edildiği iddiası üzerine hem savcılık hem de Milli Eğitim müfettişleri soruşturma başlattı.
Üst sınıflardaki bazı öğrencilerin, alt sınıflardaki erkek öğrencilere yönelik sarkıntılık ve tecavüz olaylarının eğitim yılı başından beri sürdüğü, ancak çocukların korktukları için olayları kimseye anlatamadığı iddia edildi.
İddiaya göre, 17 Mart günü okulun erkekler tuvaletinde, öğle tatilinde pantolonlarını indirmiş vaziyetteki 7-B sınıfından N.Ç. (13) ile T.D.'ye (13), diğer öğrenciler tarafından tecavüz edilmek istendiğini gören bir grup öğrenci durumu öğretmenlerine bildirdi. Tuvalete baskın yapan iki öğretmenin de, bazı öğrencilerin Ç. ile D.'ye tecavüz etmeye çalıştığına tanık oldukları iddia edildi. Ç. ve D.'nin olayı anlatması üzerine pazartesi günü okula gelen veliler, yasal işlem yapılmasını istedi.

İdare ilgilenmedi
Okul yönetiminin konuyla ilgili işlem yapmadığı iddiası üzerine, D.'nin babası B.D. Milas Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Baba D., "Okul idaresi 'Olur böyle şeyler, fazla büyütmeyin. Bu sorunu aramızda çözeriz' diyerek olayı kimseye anlatmamamızı istedi. Ancak oğlumun tavır ve davranışları değişti. Kim suçluysa cezasını çeksin" dedi.
Suç duyurusu üzerine D., Ç. ve olaya karıştıkları öne sürülen 7 öğrenci, savcının talimatıyla önceki gün polis tarafından okuldan alınarak adliyeye götürüldü. 7 - B'nin sınıf ve sosyal bilgiler öğretmeni Hasan Karataş, nöbetçi öğretmen Mehmet Hanifi Yılmaz ile okul müdürü Mustafa Yılmaz'ın da ifadesine başvuruldu.
Öğrencilerden F.K., "Sınıfımızdan bazı öğrencilerle üst sınıftaki öğrenciler D. ve Ç.'yi kolundan tutarak tuvalete götürüyordu. Bazı arkadaşlarımız öğretmenlere şikâyet ettiklerinde ise hakarete uğradılar" diye konuştu.
Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü Arslan Ersoy, "Olay çok kötü ve vahim. Çocukların yaşları küçük olduğu için soruşturmayı gizli yürütüyoruz" dedi.

Polis, öğrencileri teşhir etti

Tecavüz iddiaları üzerine okula gelen polisin, şikâyetçi iki öğrenci ile olaya karıştıkları iddia edilen 7 öğrenciyi, arkadaşlarının gözü önünde ifade almak üzere götürmesi çeşitli tepki topladı. Adliyede ifade veren öğrencilerin medya önüne çıkarılması da eleştiri konusu oldu. İfade verdikten sonra minibüse bindirilen öğrenciler montlarıyla yüzlerini gizledi.

Bakan Çelik okullardaki olayları 'büyütmedi'
Milli Eğitim Bakanı, "Bir yılda, bir ayda bir iki olayı büyütmemek lazım" dedi ama olaylarla ilgili rakamlar onu yalanladı

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, okullarda yaşanan şiddet olaylarına medyada yer verilmesini eleştirerek, "Bir yılda, bir ayda bir iki olayı büyütmemek lazım. Bu, medyada büyük görüntülerle yer aldığı zaman diğerleri için özendirici oluyor" dedi.
TBMM'nin başkanlığında "sağlıklı gençlik, sağlıklı gelecek" adlı bir proje başlattıklarını diye getiren Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

Görüntüler etkiliyor

"Bu olaylar ne kadar çok basına yansırsa, diğerlerinin de kendilerini gösterme çabasını o kadar kamçılıyor. Bunu bir eğitimci olarak özellikle ifade etmek istiyorum. 28 Mart'ta İstanbul'da şiddetle ilgili bir program yapacağız."
Çelik, bir başka etkinlik sırasında, sözlerinin yanlış anlaşılmaması gerektiğini belirterek şöyle dedi:
"Olaylar büyük gazetelere yansırsa teşvik olma gibi bir riski var. Medya teşvik ediyor demedim. Bunların önlenmesinde okul aile birliği, öğrenci, öğretmen, okul yönetimi, medya ve hepimizin sorumluluğu var. Benim sorumluluğum herkesinkinden fazla, gereken neyse o yapılıyor."

İşte iki günün bilançosu: 6 olay

Bakan Çelik'in "ayda bir iki olay" sözlerine rağmen, okullarda son zamanlarda artış gösteren şiddet olaylarından bazıları şöyle:

İstanbul'daki Levent Lütfi Banat İlköğretim Okulu öğrencileri F.C. ve C.B. "tembelsin" sözü yüzünden önceki gün tartıştı. C.B. üzerinde taşıdığı bıçakla F.C.'yi kalbinden bıçakladı. Hastanede tedaviye alınan F.C.'nin kalp kapakçıklarının parçalandığı, durumunun kritik olduğu kaydedildi.
Adana'da Yeşilevler Endüstri Meslek Lisesi'nde arkadaşlarıyla kantinde oturan E.U. önceki gün 7 öğrenciyle tartıştı. E.U. göğsünden ve bacağından bıçakla yaralandı.
Geçen hafta Düzce'de bir ilköğretim okulunda 7 yaşındaki erkek öğrenciye cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen müstahdem geçen hafta tutuklandı. Müstahdemin, öğrenciye meyve suyu ve simit alarak cinsel tacizde bulunduğu yönünde bilgiye ulaşıldı.
Konya'da evlerinin önünde arkadaşlarıyla oynayan ilköğretim okulu öğrencisi B.Y. yanına gelen S.Ç. tarafından belirlenemeyen bir nedenden dolayı bacağından bıçaklandı. Olaydan sonra polis, S.Ç.'yi yakaladı. B.Y. hastaneye kaldırıldı.
Konya'da mendil satarken yanlarında taşıdıkları bıçakları çıkarıp birbirlerine doğru sallayarak şakalaşan 2 ilköğretim okulu öğrencisinden biri yaralandı.
Yozgat Yağcılar Köyü Hayati Rençber İlköğretim Okulu öğrencisi 11 yaşındaki Y.T., futbol maçında gol yemesine neden olduğu gerekçesiyle arkadaşı M.P.'yi bıçakladı.

MİLLİYET
Super Moderator
Super Moderator
Ceren

Number of posts : 304
Registration date : 2006-01-06

PostSubject: Re: kurtlar vadisi hayranlari..   kurtlar vadisi hayranlari.. EmptySun 2 Apr à 13:22

bukadarda olmazki!
Back to top Go down
lakabi mazlum
Moderator
Moderator
lakabi mazlum

Number of posts : 183
Registration date : 2006-01-25

PostSubject: Re: kurtlar vadisi hayranlari..   kurtlar vadisi hayranlari.. EmptySun 2 Apr à 15:16

gençlık elden gıdıyo kımsenın umrunda dıyıl

Last edited by on Sun 9 Apr à 20:48; edited 1 time in total
Back to top Go down
serseri asik
Yakisiklisi Mod
Yakisiklisi Mod
serseri asik

Number of posts : 306
Registration date : 2006-02-04

PostSubject: Re: kurtlar vadisi hayranlari..   kurtlar vadisi hayranlari.. EmptySun 9 Apr à 0:54

geneglikmi yoksa genclikmi lol3 lol3
yaaa bunlarin ne amaclari varki ayip iki günlük dünya birbirini bicaKlamaya degermi
Back to top Go down
lakabi mazlum
Moderator
Moderator
lakabi mazlum

Number of posts : 183
Registration date : 2006-01-25

PostSubject: Re: kurtlar vadisi hayranlari..   kurtlar vadisi hayranlari.. EmptySun 9 Apr à 20:51

uyarın için saol kardes
bılırsın dalgınlık
sen dıkkat ette dalma
Back to top Go down
The MoRTaL
DerdiGuzeL Uyesi
DerdiGuzeL Uyesi
The MoRTaL

Number of posts : 37
Registration date : 2006-04-10

PostSubject: Re: kurtlar vadisi hayranlari..   kurtlar vadisi hayranlari.. EmptyThu 13 Apr à 19:44

Ya bunlar kendini bilmez tipler bunlar azınlık ama illa bu kesime dikkat cekiliyor nedir bu birazcıkda aklı basında kişiler haber olsa ii olacak dimi ?
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: kurtlar vadisi hayranlari..   kurtlar vadisi hayranlari.. Empty

Back to top Go down

kurtlar vadisi hayranlari..
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» kurtlar vadisi -irak
» Kurtlar Vadisi - Tanridan Diledim